Kuriozitete

Njihuni me Flippy, robotin i cili pjek qofte në skarë [VIDEO]

Rrjetet kryesore të shitjes së hamburgerëve në botë kanë pasur mbi 75.5 miliard dollarë shitje gjatë vitit 2016. Duke qenë një biznes shumë fitimprurës, kompania ...

Read More »

Treni niset, por koka e njeriut mbet jashtë dyerve (Video)

Në një tret nëntokësor që qarkullon në Londër, punonjësi i paemëruar ka mbetur për dhjetë minuta me kokën në mes të dy dyerve të trenit. ...

Read More »

A e dini pse Papa mban një kapele në kokë?

Kapela tradicionale e veshur nga kleri katolik quhet zucchetto dhe është e ngjashme me atë që mbajnë burrat hebrenj. Thuhet se kohë më parë, klerikët ...

Read More »

Magjistarë të tillë nuk keni parë asnjëherë (VIDEO)

Shin Lin nuk do prezantim. Për të flet vepra e tij. Për çka bëhet fjalë shikojeni këtë video ku Lin ka arritur që të “mashtroj” ...

Read More »

Kërkoi ta varrosnin të gjallë, por ajo çka bëri brenda varrit (FOTO)

Kureshtja mund të të shpije deri në çmendi, e që kur ta lexoni këtë rast, është vërtetë çmenduria më e madhe e bërë deri tani. ...

Read More »

Adoleshenti i fiton 462.350 euro në lotari, s’do ta besoni çfarë ka bërë me to

Një adoleshent në Michigan të SHBA-së i ka fituar plot 500.000 dollarë (462.350 euro) në lotari dhe gati të gjithë shumën ua ka dhënë prindërve. ...

Read More »

Çfarë misteri fshehin satanistët? A e kanë takuar ata djallin?

Në nëntor të 2012-ës një monument guri në të cilin ishin gdhendur Dhjetë Urdhëresat (Parime Biblike) u vendos ne sallën e kongresit të Oklahomas. 7 ...

Read More »

Ja se si riparohen gomat e makinerive gjigante (Video)

Të riparosh gomën e një veturë nuk duket ndonjë sfidë e madhe, por riparimi i gomave të makinerive gjigante të cilat peshojnë dhjetëra ton është ...

Read More »

Gjeli gjigant i Kosovës përfundon në CNN, krahasohet me dinozaurët (VIDEO)

Një gjel i madh, pronar i së cilit është shqiptari Fitim Sejfiaj, ka pushtuar mediat e huaja, ndër to edhe Daily Mail, e tani për ...

Read More »

Roboti shtëpiak turk “Ada”

Roboti “Ada” | Një firmë turke ka prodhuar robotin shtëpiak me emrin “Ada”, i cili do t’u vijë në ndihmë amvisave dhe do të kryejë ...

Read More »