Kuriozitete

Të shpëtosh për pak centimetra nga më e keqja – dhjetë fotografi që e tregojnë më së miri këtë! (Foto)

Të gjithëve mund t’u ketë ndodhur njëherë në jetë që të kenë shpëtuar për pak centimetra nga ndonjë fatkeqësi e mundshme. E ndërsa koha kalon ...

Read More »

Në sipërfaqen e Hënës “ka ndërtesa të larta deri në pesë kilometra” (Video)

Bazuar në pamjet që janë marrë prej satelitëve nga NASA që lëvizin rreth Hënës, ueb-faqja Secure Team 10 raporton se në sipërfaqen e saj ka ...

Read More »

Ky Golf 2 i ka 1.200 kuaj fuqi dhe është më i shpejtë se Bugatti Chiron (VIDEO)

I ka mbi 1.200 kuaj fuqi dhe e gjithë kjo fuqi është e shpërndarë në të katër rrotat 4×4, kurse autori i Golf 2 pretendon ...

Read More »

E dinit pse Mark Zuckenberg vishet gjithmonë njëlloj?

Nuk janë të rralla rastet kur personat shumë të suksesshëm nuk i kushtojnë rëndësi veshjes dhe pamjes së tyre të jashtme. Një prej tyre është ...

Read More »

Hyn i dehur tek luanët për t’i qortuar (Video) ShqipWeb.com

Në videon që do të shihni më poshtë, është një burrë i dehur i cili hyn në vendin rrethimin e luanëve, për t’i qortuar, transmeton ...

Read More »

Pse nuk duhet të postojmë foto të fëmijëve në Facebook

Jeni prindër të lumtur, fëmijët janë ende shumë të vegjël për t’ju dalë kundër dhe mjaftueshëm të rritur për mos të qarë gjithë natën. Nuk ...

Read More »

A janë normalë këta njerëz, do mbeteni pa fjalë (VIDEO)

E kujt nuk i pëlqen të rrijë të shikojë njerëz me veti dhe aftësi të veçanta që për shumë të tjerë janë të paarritshme? Është ...

Read More »

Çfarë ndodh nëse nuk ankohesh për dy javë?

Një opinioniste e Huffington Post ka bërë një eksperiment me veten. Alexii Lardis vendosi të mos ankohej për dy javë. Nuk ankohej më në orën ...

Read More »

Si të bëni altoporlant me portokall?

A keni provuar ndonjëherë të bëni altoporlant me portokall? Eshtë e mundur. Shikoni videon më poshtë dhe do të mësoni çdo gjë.

Read More »

Kjo vilë është mrekulli arkitekturore, brendësia do t’ju lë pa fjalë (FOTO)

Kjo vilë në plazh është cilësuar si një prej më të bukurave në botë. Ajo gjendet në Algarve të Portugalisë dhe mund të bëhet e ...

Read More »