Kuriozitete

Njihuni me fisin që nuk e dinë se për çfarë shërbejnë rrobat

Këto foto spektakolare tregojnë se si është jeta e një fisi në xhunglën e Amazonës. Fisi Huaorani jetojnë në lindje të Ekuadorit. Në total janë ...

Read More »

Unaza flet shumë për ju – Varësisht gishtit në të cilin e mbani atë

Nëse unazën e mbani në gishtin e madh kjo do të thotë se keni vullnet të fortë, por nëse e mbani në gishtin e vogël, ...

Read More »

A e dini pse Mushka nuk lind të vegjël, ja përgjigja që se dinte askush

“Të ketë fëmijë një mushkë është po aq e pamundur sa të thuhet se pula ka dhëmbë, ose se derrat fluturojnë”, shkruan minuteearth. Mushka është ...

Read More »

Kështu e reduktoi Islanda konsumin e alkoolit nga të rinjtë nga 42 në 5%

Në Islandë vjen receta për të shpëtuar të rinjtë nga alkooli dhe droga. Nuk është një shaka, por një lajm i vërtetë, i cili është ...

Read More »

Blen tankun për 30 mijë sterlina, brenda gjen shufra ari me vlerë 2.4 mln dollarë

Një koleksionist tankesh  gjeti shufra ari me vlerë gati 2.4 milionë dollarë të cilat ishin fshehur në motorin e një tanku. I fiksuar mbas tyre, ...

Read More »

Gabimet që shkurtojnë jetën e pajisjeve tona

Shpesh, pajisjet tona elektronike fillojnë të dobësohen vetëm 6 muaj pasi i kemi blerë. Dhe, në shumicën e rasteve, vetë ne jemi fajtorët. Ne nuk ...

Read More »

Mrekulli inxhinierike, kjo do të jetë ndërtesa më e shtrenjtë (Foto)

San Francisco do të ketë një xhevahir të ri në qytetin e vet. Kulla “Salesforce” do të jetë ndërtesa më e shtrenjtë e qytetit, kullë ...

Read More »

Djaloshi e tërheqë veturën vetëm nepërmjet shpatullave (Video)

Djaloshi nga India i cili në pamje nuk tregon se mund të ketë një forcë të tillë, na befason në këtë video, transmeton lajmi.net Ai, ...

Read More »

A mund të jenë robotët fundi i njerëzimit?

Sipas Rees, mbretërimi i robotëve në planet mund të zgjasë miliarda vjet përtej kohës sonë, transmeton lajmi.net Jeta në Tokë, tash e miliarda vjet është ...

Read More »

Nënës me linja të përkryera, nuk po i besojnë se ka lindur pesë fëmijë brenda gjashtë vitesh (Foto)

Simone Gateley nga Halifax i Yorkshire, është akuzuar se po gënjen që i ka pesë fëmijë, shkaku i trupit të saj me linja të përkryera. ...

Read More »