Botë

Frika nga Lufta e Tretë Botërore, shpërthejnë kërkimet në Google

Përderisa luftanijet amerikane po shkojnë në drejtim të gjirit të Koresë së Veriut dhe pas sulmeve ajrore në Siri, njerëzit kanë filluar të frikësohen se ...

Read More »

Putin para mbërritjes së ministrit të Trump: Nuk duam konfrontime me SHBA-në

Rusia i bëri sot thirrje SHBA-së për një bashkëpunim konstruktiv dhe jo konfrontim, përpara mbërritjes në Moskë të Rex Tillerson, në vizitën e tij të ...

Read More »

Putin: Ka plane për sulme të rreme me gaz në Siri

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, tha se Kremlini ka informacione se ekzistojnë plane për sulme të rreme kimike në Siri. Në një konferencë për media ...

Read More »

Erdogan: Pas referendumit, propozimi për vendosjen e dënimit me vdekje

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan deklaroi se pas referendumit të 16 prillit, në të cilin pritet mbështetje e madhe për reformat kushtetuese në Turqi, ...

Read More »

Zyrtare: Trump aprovon hyrjen e Malit të Zi në NATO

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka nënshkruar protokollin e pranimit të Malit të Zi në NATO, konfirmoi Shtëpia e Bardhë. Nënshkrimi vjen pak ...

Read More »

E tmerrshme: Emigrantët afrikanë po shiten në ‘tregje të skllevërve’

Afrikanë që bëjnë përpjekje të arrijnë në Evropë, janë duke u shitur nga kapësit e tyre në “tregje të skllevërve në Libi”, tha Organizata Ndërkombëtare ...

Read More »

Kina në krye të listës së vendeve që japin dënime me vdekje

Sipas një raporti të publikuar të hënën nga “Amnesty International”, Kina është vendi me numrin më të madh të dënimeve me vdekje gjatë vitit 2016. ...

Read More »

Florida, gjendje e jashtëzakonshme për shkak të zjarreve

Florida ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme për shkak të shpërthimit të më shumë se 100 zjarreve. Guvernatori i Floridës, Rick Sccot thotë se po mundohen ...

Read More »

Trump e quan kafshë Asadin

Presidenti amerikan Donald Trump, e ka quajtur kafshë presidentin sirian Bashar al Asad, bëjnë të ditur mediat amerikane. Gjithmonë duke u bazuar tek situata aktuale ...

Read More »

Trump: Kina përfiton nëse zgjidh problemin e Koresë së Veriut

Presidenti Donald Trump tha se i dha homologut të tij kinez Xi Jinping një ultimatum në takimin e javës së kaluar: nëse zgjidh krizën e ...

Read More »