Botë

Kabul: Nga bomba masive amerikane janë vrarë dhjetëra militantë të IS-it

Pamje e bombës masive të ushtrisë amerikane të tipit GBU-43/B Zyrtarët afganë thonë se nga sulmi me bombën më të madhe joatomike të shfrytëzuar ndonjëherë ...

Read More »

Rusia, Irani dhe Siria i tërheqin vërejtjen Uashingtonit

Zarif (majtas), Lavorv (në mes) dhe Moallem, gjatë takimit të tyre të sotëm në Moskë Rusia, Siria dhe Irani, sot i kanë tërhequr vërejtjen Shteteve ...

Read More »

Vendoset serish lidhja e SHBA-ve me Rusinë për hapësirën ajrore të Sirisë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Rusia serish kanë vendosur lidhjen speciale për shkëmbimin e informacioneve, për shmangien e incidenteve në hapësirën ajrore të Sirisë, ...

Read More »

Publikohet videoja e bombardimit me “nënën e të gjitha bombave”

Në video shihet momenti i goditjes së GBU-43B, armës më të madhe jo bërthamore që posedon Amerika. Pentagoni ka publikuar një video në të cilin ...

Read More »

Vritet një shtetase britanike në Jerusalem

Një turiste nga Britania e Madhe është vrarë të premten në një sulm me thikë te pjesa e vjetër e qytetit Jerusalemit. Sulmuesi i dyshuar ...

Read More »

Referendumi mund t’i sigurojë Erdoganit pushtet deri më 2029

Qytetarët e Turqisë të dielën do të votojnë në referendumin, i cili synon zgjerimin e kompetencave për presidentin turk Recep Tayyip Erdogan, por siç transmeton ...

Read More »

Lavrov paralajmëron SHBA-të për shkak të Sirisë

Sergej Lavrov, i cili priti homologët e tij nga Siria dhe Irani në takimin e sotëm në Moskë. Rusia, Siria dhe Irani kanë paralajmëruar Shtetet ...

Read More »

SHBA dhe Franca i hedhin poshtë pretendimet e Assadit

Bashar al-Assad gjatë intervistës për AFP-në Departamenti amerikan i shtetit i ka hedhur poshtë pretendimet e presidentit të Sirisë, Bashar al-Assad, se akuzat për sulm ...

Read More »

Kroatët “frikësojnë” Serbinë, ja çfarë armatimi kanë blerë nga Gjermania (FOTO)

Forcat e Armatosura të Kroacisë sot në Zagreb kanë shpalosur dy nga 16 topat më modern aktualisht në botë të njohur si Haubica “PzH200” të ...

Read More »

Trump serish paralajmëron Korenë Veriore

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, i ka dërguar sonte Koresë Veriore paralajmërim të ri, duke e quajtur problem për të cilin do të përkujdeset. Ai ...

Read More »