Botë

Ministri izraelit: Asadi dha urdhrin e sulmit kimik

Ministri izraelit i Mbrojtjes, Avigdor Lieberman Ministri izraelit i Mbrojtjes, Avigdor Lieberman u shpreh sot se është 100 përqind i sigurt se presidenti sirian, Bashar ...

Read More »

Personi që gabimisht u identifikua si sulmuesi në metro, përballet me diskriminim

Një rus mysliman, i cili gabimisht ishte përmendur si sulmuesi i metrosë së Shën Petersburgut, është duke u përballur me diskriminim, që prej incidentit. Andrei ...

Read More »

Bursat evropiane në plus

Bursat evropiane të mërkurën evidentuan ngritje të aksionesh, në kushtet kur të gjithë kanë drejtuar vëmendjen kah publikimi i regjistrit nga mbledhja e fundit e ...

Read More »

Trump-Merkel do të diskutojnë për dhunën në Siri

Presidenti amerikan, Donald Trump me kancelaren gjermane Angela Merkel Presidenti amerikan, Donald Trump do të diskutojë sot në telefon me kancelaren gjermane Angela Merkel për ...

Read More »

Hollande kërkon sanksione të reja kundër regjimit të Asadit

Presidenti i Francës, Francois Holland Presidenti i Francës, Francois Hollande ka bërë thirrje të mërkurën për sanksione të reja kundër qeverisë siriane të presidentit Bashar ...

Read More »

SHBA: Koreja Veriore ka shkrepur raketën me rreze veprimi të gjatë

Një zyrtar i paemëruar amerikan ka deklaruar të mërkurën se Koreja Veriore ka kryer një provë të pasuksesshme të raketës me rreze të gjatë veprimit. ...

Read More »

“Tone lufte” nga Britania për Gjibraltarin, Spanja: Qetësohuni!

Gjibraltari qëndron në mes të një tensioni të hershëm mes Britanisë së Madhe dhe Spanjës, tension që është shpërfaqur më me zë pas nisjes së ...

Read More »

Raporti i FH: Në Europë po rritet populizmi

Studimi i Freedom House tregon se referendumi i muajit prill të vitit 2016 në Holandë kundër Marrëveshjes së Stabilizim Asocimit të Ukrainës me Bashkimin Europian, ...

Read More »

Presidencialet, francezët të pavendosur historikë

Zgjedhjet presidenciale të këtij viti në Francë po rezultojnë më të pashembulltat në historinë e vendit me nivelin më të lartë të votuesëve të pavendosur ...

Read More »

Spanjë, sekuestrohen pasuritë e xhaxhait të Assad

Autoritetet në Spanjë kanë urdhëruar sekuestrimin e një sërë asetesh pronësore dhe llogarish bankare, në kuadër të një hetimi për pastrim parash të lidhur me ...

Read More »