Argëtim

NASA tregon si duken planetët ku mund të zhvendoset njerëzim (FOTO LAJM)

Gjatë mbrëmjes së djeshme NASA njoftoi zbulimin e saj më të ri, një sistem diellor vetëm 39 vite dritë larg nga i yni, në të ...

Read More »

Kjo krijesë e rrallë është gjetur në ujërat e Vlorës (VIDEO)

Një peshk i rrallë i quajtur ‘Ruveto’ ka rënë në rrjetat e peshkatarëve vlonjat,të cilët janë shprehur se një peshk i tillë nuk është parë ...

Read More »

Mos e humbisni këtë letër! Do ndiheni tepër të motivuar pasi ta lexoni!

Shumica prej nesh i kalojmë ditët jo duke i jetuar, por thjesht duke ekzistuar si qenie. Ne kemi kaq shumë gjëra përreth që na bëjnë ...

Read More »

Shenjat që tregojnë se nuk do të jeni asnjëherë i pasur

Ëndrra e çdo njeriu është që të jetë i pasur dhe të ketë një jetë përplot udhëtime, ushqime të shijshme e gjëra të tjera relaksuese. ...

Read More »

Indianët thyejnë rekordin botëror, mbi 500 mijë veta këndojnë himnin kombëtar

Një gjysmë milioni indianë kanë thyer rekordin botëror për numrin më të madh të personave që kanë kënduar njëkohësisht një himn kombëtar apo fetar, në ...

Read More »

Rriten kërkesat për paruket e Trumpit (ShqipWeb)

Pothuajse të gjithë duan të jenë Donald Trump në këtë sezon të festivalit në Austri – aq shumë saqë dyqanet e veshjeve me qira kanë ...

Read More »