Author Archives: admin

Mesila Doda porosi Shkupit: Albanofobë, mjaft u ushqyet me fantazmat e urrejtjes etnike

Deputetja me e zëshme për të drejtat e shqiptarëve në Maqedoni, Mesila Doda ka reaguar edhe për incidentin e dhunshëm në Parlament. Ajo në shkrimin ...

Read More »

Bilall Kasami uron zgjedhjen e Ilir Metës për President të Republikës së Shqipërisë

Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami ka uruar përzgjedhjen e Presidentit të ri të Republikës së Shqipërisë, duke shpresuar se që ai t’i përfaqësojë denjësisht ...

Read More »

Kjo është ushtria e ardhshme e Amerikës (Foto)

Rreth 50 robotë janë testuar së fundmi nga marinsat amerikanë dhe një ditë ata mund të jenë pjesë e kësaj ushtrie. Testimet e fundit janë ...

Read More »

Muhamed Zekiri: Sigurimi i Spasovskit shpëtoi jetët e deputetëve

Sonte në Clik Plus i ftuar ka qenë deputeti shqiptar nga rradhët e LSDM-së, Muhamed Zekiri, i cili mes tjerash ka thënë se meritë që ...

Read More »

Sheqerinska: Protestuesit kishin listë me emrat e deputetëve që duhej të vriteshin

Nënkryetarja e LSDM-së, Radmila Sheqerinska është e ftuar në 24 vesti ku tregon tmerrin e përjetuar mbrëmë. Ajo ka thënë se ka parë Ziadin Selën ...

Read More »

Ahmeti uroi zgjedhjen e Metës për president të Shqipërisë

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka mirëpritur zgjedhjen e Ilir Metës president të Shqipërisë. “Duke mirëpritur zgjedhjen Tuaj në postin President i ...

Read More »

Ivanov uron Metën: Do bashkëpunojmë në interes të popujve tanë

Presidenti i Maqedonisë Gjorge Ivanov i dërgoi nëjletër urimi Ilir Metës, të sapozgjedhur në krye të shtetit shqiptar, dhe që merr zyrtarisht mandatin e Presidentit ...

Read More »

Ilir Meta, president me 87 vota: Tani, zgjedhje demokratike

Ilir Meta është zgjedhur presidenti i ri i Republikës së Shqipërisë, në raundin e katërt të votimit të mbajtur pasditen e kësaj të premteje në ...

Read More »

Ky shtet i fuqishëm do t’i bashkohet Trump-it për ta bombarduar Sirinë, që t’ia ‘pres kokën përbindëshit Assad”

Britania e Madhe mund të bashkohet me presidentin amerikan Donald Trump në sulmet ajrore mbi Sirinë, sipas Sekretarit të Jashtëm Boris Johnson. SHBA ka gjuajtur ...

Read More »

Vajzat priten me brisk për tu dukur më të bukura (FOTO)

Vajzat e vogla në Etiopi kryejnë veprime të pazakonta për tu dukur më të bukura. Në moshën 12-vjeçare ato priten me brisk në fytyrë pasi ...

Read More »