Author Archives: admin

Parlamenti Evropian: Të formohet Qeveria pa prolongime

Parlamenti Evropian ka shtyrë për të tretën herë votimin e Raportit të Maqedonisë të vitit 2016, duke marrë si shkak krizën e thellë politike në ...

Read More »

Lëvizja BESA kërkon komision hetimor në parlament

Lëvizja BESA kërkon nga Prokuroria Publike që të reflektojë dhe të fillojë me hetimet profesionale të këtij rasti dhe të mos bie pre e ndikimeve ...

Read More »

Merkel arrin në Soçi për takim me Putin

Kancelarja gjermane, Angela Merkel udhëtoi sot në Soçi, në vizitën e parë në Rusi pas dy vitesh, për të diskutuar me presidentin rus Vladimir Putin, ...

Read More »

Siri: Të paktën 32 persona të vrarë nga një sulm vetëvrasës në një kamp refugjatësh

Të paktën 32 persona u vranë të martën si pasojë e një sulmi të grupit të Shtetit Islamik në një kamp refugjatësh në anën siriane ...

Read More »

Erdogan – BE-së: Nëse nuk hapeni kapituj të rinj të bisedimeve për anëtarësim, lamtumirë

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka thënë sot se Bashkimi Evropian duhet patjetër ta hapë një kapitull të ri në procesin e anëtarësimit të ...

Read More »

Fryma antishqiptare në tempullin e demokracisë në Shkup

Ajo çfarë ndodhi në Parlamentin e Maqedonisë të enjten e kaluar ishte vërtetë dramatike, shumë rrëngjethëse, frikëse, shqetësuese, e trishtë,   e papranueshme dhe aspak e ...

Read More »

Shiko me çfarë ushqehet Joshua pas ndeshjes ndaj ndaj Klitschkos (FOTO)

Anthony Joshua të shtunën mbrëma u kurorëzua me titullin e kampionit të botës në boks për peshat e rënda. Britaniku 27 vjeçar, me shumë mund ...

Read More »

Gjendet Orangutani Albino tepër i rrallë, me sy blu e flokë të bardhë (FOTO)

Një orangutan shumë i rrallë albino, i cili ka flokë të bjond dhe sy blu, është shpëtuar nga Borneo. Pesë-vjeçari ishte duke u mbajtur rob ...

Read More »

Fëmijët e trashëgojnë inteligjencën nga nëna, jo nga babai. Ja pse…!

Gjenet e nënës përcaktojnë se sa të mençur do të jenë fëmijët e saj, thuhet sipas hulumtuesve, dhe babai nuk bën asnjë ndryshim. Gratë kanë ...

Read More »

Ajo luan tenis dhe video merr miliona shikime për shkak të gjoksit të saj

Kjo vajzë nuk është aq e mirë në lojën e tenisit, por kjo nuk e ka ndalur atë që të marrë miliona shikime brenda natës ...

Read More »