Author Archives: admin

Twitter bëhet televizion

Twitter bëhet një televizion. Mikroblogu i postimeve ka bërë marrëveshje me 16 editoriale, duke përfshirë Bloomberg, BuzzFeed, NBA dhe Live Nation për transmetimin direkt të ...

Read More »

Çfarë përjetoni gjatë sulmit në zemër (Video)

7 milionë njerëz në botë vdesin nga sulmi në zemër çdo vit. Sikurse muskujt, zemra ka nevojë për oksigjen. Sulmi në zemër ndodh gjatë ndërprerjes ...

Read More »

Plomp porosit që sa më shpejt të hetohet dhuna në Kuvendin e Maqedonisë

Maqedonia duhet patjetër të zbatojë hetim për dhunën që ndodhi në Kuvend të enjten e shkuar dhe në mënyrë adekuate t’i sanksionojë personat e përfshirë. ...

Read More »

Media britanike: Skenari apokaliptik, ja si mund të marrë fund bota

Revista më e madhe e Europës “Spiegel Online” së fundi paraqiti një karikaturë me “dy budallenj që lozin me një bombë”. Ideja ishte për presidentin ...

Read More »

Mustafa e merr një kompliment të papritur nga zyrtarja e Listës Srpska

Ish-ministrja e Administrimit të Pushtetit Lokal në Qeverinë e Kosovës, Mirjana Jevtiq, derisa ka folur për “copëtimin” e Listës “Srpska”, duke thënë se përgjegjësia për ...

Read More »

Bamir Topi: Basha raketë balistike që plas në ajër, mban mëkatet e babait shpirtëror

Kreu i Frymës së Re Demokratike Bamir Topi, tregon se vendimi për të mos kandiduar në zgjedhjet e 18 qershorit është marrë për të dërguar ...

Read More »

Kriza politike, Nishani ul në tryezë Ramën dhe Bashën: Jemi gati për dialog!

Partia Demokratike vendos të ulet në tryezë dialogu për t’i dhënë fund krizës politike që ka përfshirë vendin, tashmë prej 74 ditësh nga momenti kur ...

Read More »

Ende me letra është e martuar me Pittin, por Jolie ka filluar përgatitjet rreth dasmës së re

Angelina Jolie dhe Brad Pitt ende nuk janë shkurorëzuar zyrtarisht. Por, siç raportojnë mediat amerikane, aktorja po planifikon sërish të kurorëzohet. Në fakt, kohët e ...

Read More »

Zaev: Gruevski bën rrëmujë për të përfituar amnisti. VMRO: Zaev po gënjen

Proceset demokratike do të vazhdojnë me formimin e Qeverisë së re. Kështu ka deklaruar për Dojçe Vele, kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev. Ai tha se ...

Read More »

Ekspertët: Dhuna në Kuvend e shkatërroi imazhin e Qeverisë në largim

Ekspertët vlerësojnë se dhuna në Kuvend e prishi në tërësi imazhin e Qeverisë në largim. Sipas Lupço Petkovski nga Qendra për Strategji Evropiane “Euro Think” ...

Read More »