Author Archives: admin

Vitin e ardhshëm pritet hapja e Parkut teknologjik në Shkup

Ministri për shoqëri informatike dhe administratë, Damjan Mançevski sot në Konferencën për zgjidhje inovative dhe trende TIK deklaroi se shteti do të investojë në një ...

Read More »

Reagon komuna e Çairit ndaj akuzave të Lëvizjes Besa

Ndaj akuzave të BESËS ka reaguar Komuna e Çairit, nga e cila i quajnë akuzat si shpifje dhe pjesë e fushatës zgjedhore. Qytetarët janë dëshmitarë ...

Read More »

KSHZ: 1.814.644 qytetarë me të drejtë vote për zgjedhjet lokale në Maqedoni

Në zgjedhjet lokale që do të mbahen më 15 tetor të këtij viti, të drejtë vote do të kenë 1.814.644 votues, kumtoi sot Komisioni Shtetëror ...

Read More »

Gjenerata e dytë nga Porsche Panamera, hibridi me 680 kuajfuqi që lansohet vitin që vjen (Foto)

Prodhuesi gjerman Porsche, ka sjellë edhe gjeneratën e dytë nga linja Panamera. Ky model është një hibrid i kombinuar me motorin 4.0-litra V8 që prodhon ...

Read More »

Dubai pritet të bëhet qyteti i parë që ofron shërbimin e taksive fluturuese pa pilot (Foto)

Kompania gjermane Volocopter, është duke punuar fluturaket e posaçme, që do të shërbejnë si taksi fluturuese në Dubai të Emirateve të Bashkuara. Makinat do të ...

Read More »

Gigi Hadid çmend të gjithë në Barcelonë me paraqitjen plot stil (Foto)

Ajo është në kulmin e karrierës së saj, ka shkëlqyer në Javët e Modës dhe është bërë imazhi i koleksionit të fundit të Tommy Hilfiger. ...

Read More »

Anxhelina Hadërgjonaj vjen sensuale (Foto/Video)

Këngëtarja atraktive, Anxhelina Hadërgjonaj, po tregon pse është një prej femrave më atraktive të skenës. Ajo nuk lanson shpesh projekte muzikore. Megjithatë, ka vëmendjen e ...

Read More »

Komisioni juridik: BESËS i takon një anëtar në KSHZ

Komisioni Juridik ligjvënës pajtohet se Bedredin Ibrahimi nuk duhet të jetë anëtar në komisionin shtetëror të zgjedhjeve si përfaqësues i PDSH-së, dhe se ky anëtar ...

Read More »

Juventus niset për Monaco, mungon ylli i skuadrës (Foto)

Massimiliano Allegri ka publikuar listën prej 23 futbollistëve, të cilët tashmë janë rrugës për Monaco Juventus nesër do të luaj ndeshjen e parë gjysmëfinale të ...

Read More »

Diskutohet për implementimin e Strategjisë Kundër Narkotikëve

Në Ministrinë e Punëve të Brendshme u mbajt takimi i radhës i grupit punues për implementimin e Strategjisë Kundër Narkotikëve. Në këtë takim u diskutua ...

Read More »