Author Archives: admin

Arsenali fiton dhe kualifikohet në cerekfinalet e Fa Cup

Arsenali nuk gabon fiton 0-2 në transfertën e Garden Green Lane ndaj Sutton United dhe kualifikohet në cerekfinalet e Fa Cup. Përballë skuadrës gjysmë amatore ...

Read More »

Ibrahimi: BDI ka marrë pushtet në emër të UÇK-së, janë përgjegjës për ta zgjidhur statusin e ish-ushtarëve

Deputeti i Lëvizjes BESA, Zeqirija Ibrahimi për Gazeta Express ka folur për statusin e ish-luftëtarëve të UÇK-së, duke theksuar se BDI-ja dhe Ali Ahmeti për ...

Read More »

Protesta e opozitës një lëvizje kundër sistemit? Përplasje Harxhi-Doda

A është protesta e opozitës një lëvizje kundër establishmentit? Ish-zv/ministrja e Jashtme Edith Harxhi mendon se mund të shihet edhe në këtë drejtim, ndërsa deputetja e ...

Read More »

Si ndodhi masakra e Tivarit para 72 viteve

Në Tivar më 1 prill 1945 u vranë e u masakruan rreth 1700 shqiptarë,ndonëse nga kujtimet e dëshmitarëve që përjetuan këtë masakër del se ky ...

Read More »