Author Archives: admin

Gjykata Supreme, Vrangellovski tenton t’i bindë gjykatësit se “bombat” nuk janë dëshmi

Pas dy seancave të anuluara, dje u ndërpre seanca e përgjithshme në Gjykatën Supreme e për të vazhduar sot ku do të diskutohen propozimet e kryetarit të ...

Read More »

Maleski: Ja çka e bashkon Rusinë dhe Maqedoninë

Sipas profesorit universitar dhe njohësit të çështjeve politike, Denko Maleskit, në Maqedoni mungon kultura e llogaridhënies. Ai në kolumnën e tij të fundit vë në ...

Read More »

Kasami: Flamuri dhe simbolet e Maqedonisë nuk shprehin identitetin tim dhe të shqiptarëve

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami në një intervistë për Faktor 24, ka folur rreth situatës aktuale politike në Maqedoni dhe çfarë hapa duhet të ...

Read More »

BMW teston veturën e cila ndryshon ngjyrën (Video)

Është vetura me teknologjinë më të lartë ndonjëherë, e cila njeh pronarin e saj dhe në mënyrë automatike rregullon ulëset, ngjyrën dhe stilin e vozitjes. ...

Read More »

Mjekët alarmojnë: Si po jua deformon telefoni trupin pa e kuptuar!

Dhimbjet e tmerrshme të qafës dhe shpatullave kanë një shpjegim që do jua heqë smartphonin nga duart, për ca kohë! Vertikalizimi i vertebrave Këto quhen ...

Read More »

Nusja e Jozefina Topallit gjen sozinë, e ka patur para syve tërë jetën (Foto)

Moderatorja Eva Murati ka publikuar në rrjete sociale një foto në të cilën ka treguar nënën e saj në moshën 21-vjeç, pra moshën aktuale të ...

Read More »

Blero i ka dy fjalë për ish-vjehrrën (Foto)

Blero feston ditëlindjen e vajzës së vetme, Tarës. Ai me këtë rast ka uruar më të shtrenjtën vajzë ndërsa ka edhe disa fjalë për ish ...

Read More »

Zyrtare: Moggi nënshkruan me skuadrën shqiptare (Foto)

Luciano Moggi edhe zyrtarisht ka nënshkruar kontratë tre vjeçare me Partizanin e Shqipërisë, ku do të ndihmojë në rolin teknik, organizativ dhe të marketingut. Ish ...

Read More »

Basha: Nuk do të lejojmë që të ketë më zgjedhje moniste në Shqipëri

Lideri i opozitës Lulzim Basha është I bindur se në Shqipëri nuk do të ketë më një process votimit të formatit monist. Kështu është shprehur ...

Read More »

Drogë në Krujë, arrestohet një person, procedohet kryeplaku (VIDEO)

Policia e Krujës vijon kontrollet në terren për parandalimin e kultivimit të  bimëve narkotike. Gjatë ditë së sotme, mësohet se gjatë kontrollit të ushtruar në ...

Read More »